Co to jest automatyzacja cenowa na Amazonie?

Spotkałem się w ostatnim czasie z tym terminem na Amazonie. Myślę że może to być przydatne narzędzie jeśli konkurencja przy danym produkcie jest duża.

W zupełności masz rację. Jest to nie tylko przydatne ale wręcz miejscami niezbędne narzędzie w walce o Buy Box, czyli o zamówienia (o ile sprzedajesz produkt, który sprzedają inni sprzedawcy). Sposób automatycznego dopasowywania cen (od stosunkowo niedawna) jest za darmo uruchamiany dla sprzedawców na Amazonie. Wcześniej przez wiele lat, zmiany te były możliwe za pośrednictwem zewnętrznych (drogich) aplikacji. Na ten moment wystarczy wejść w Seller Central na zakładkę Pricing i tam w punkt Automate Pricing. W tym miejscu można ustawić zasady zmiany ceny oraz wybrać produkty których te zasady mają dotyczyć. 

Ta sprawa jest bardzo dokładnie i szeroko omawiana na szkoleniach Sprzedaż na Amazon Łukasz Koronczok. Skontaktuj się z nami , jeśli chcesz wiedzieć kiedy jest kolejne szkolenie. 


Jeśli chcesz wiedzieć co Amazon aktualnie i w ostatnim czasie zmienił w sprawie sprzedaży to pobierz naszą darmową LISTĘ OSTATNICH ZMIAN W AMAZON
Amazon publikuje informacje o zmianach bardzo późno, na krótko przed ich wejściem w życie. Nierzadko jest to nawet po fakcie. Jednocześnie prawie zawsze są one bardzo ważne dla sprzedawcy i jego pieniędzy! Najlepiej pobierz to teraz