Jak sprzedawać towary na zamówienie, czyli takie na których wykonanie klient musi poczekać około 3 tygodni?

Towary na zamówienie można sprzedawać na kilka sposobów.

Od jesieni 2017 na Amazon DE można korzystać z Amazon Custom czyli programu znanego już z Amazonu COM. W tym programie sprzedawcy mogą oferować zindywidualizowane produkty do sprzedaży, tzn. w trakcie zamówienia klient może dowolnie konfigurować produkt, zgodnie z podanymi przez sprzedawcę możliwościami: dodać tekst który pojawi się we wskazanym miejscu przez sprzedawcę lub może wgrać zdjęcie lub grafikę, które pojawi się na produkcie. 

Właśnie w ramach tego programu Amazon Custom sprzedawca może zadeklarować tzw. lead times czyli czas realizacji tego zamówienia. Powinien to zrobić zgodnie z rzeczywistością tak żeby kupujący wiedział, jak długo musi czekać na realizację swojego zamówienia i żeby otrzymał je w określonym na początku czasie. Żeby uczestniczyć w programie Amazon Custom należy się do tego programu zarejestrować wewnątrz Seller Central

Inną możliwością sprzedawania towarów na zamówienie z długim czasem oczekiwania, jest dokonanie właściwych ustawień w Seller Central przy edycji produktu w polu Handling Time czyli czas opracowywania zamówienia. Należy wybrać właściwą liczbę dni którą potrzebuje się na przygotowanie tego produktu do wysłania  i nie należy mylić tego pola z czasem dostawy - jak długo trwa samo dostarczenie zamówienia. Ten czas deklarujemy w innym miejscu. 

Jeśli chcesz w szczegółach poznać sposób sprzedaży produktów zindywidualizowanych w ramach programu Amazon Custom oraz chcesz dowiedzieć się więcej o dobrych, skutecznych bezpiecznych sposobach realizacji zamówienia czyli wysyłki zamówień samodzielnie, względnie dostawie towaru do FBA, to napisz do nas lub zamów indywidualne konsultacje.


Jeśli potrzebujesz indywidualnych konsultacji, brak Ci czasu i chcesz szybko się dowiedzieć więcej o Amazonie i problemach z nim związanych, to TUTAJ możesz zarezerwować termin spotkania online z Łukaszem Koronczokiem.