Jeżeli mam zarejestrowane konto na Amazon UK i faktury za prowadzenie konta otrzymuję w GBP, to czy mogę w jakiś sposób przenieść się na Amazon DE, żeby faktury były w euro?

Jest na to kilka rozwiązań. Jeśli jesteś już zarejestrowany na jednej z platform w Europie, to ta platforma jest dla Ciebie rynkiem macierzystym, tzw. home marketplace. Przeniesienie się z jednego marketplace do drugiego nie jest możliwe. Amazon podpowiada, że najłatwiej jest zlikwidować jedno konto i za ich zgodą (należy ich o tym wcześniej poinformować) założyć konto sprzedawcy na innym Amazonie. Jak wiadomo, nie można mieć więcej niż jednego konta.

Inne rozwiązanie na rzecz otrzymywania faktur w euro, a nie w funtach, pojawi się niejako automatycznie, gdy zaczniesz sprzedawać na niemieckim Amazon. Wtedy faktury za sprzedaż na tej platformie będziesz otrzymywać w euro. To, co pozostanie w funtach, to opłata za miesięczny abonament, który w dalszym ciągu będzie naliczany w funtach brytyjskich, właśnie z racji pierwotnego zarejestrowania się na Amazon Wielka Brytania.


Jeśli potrzebujesz indywidualnych konsultacji, brak Ci czasu i chcesz szybko się dowiedzieć więcej o Amazonie i problemach z nim związanych, to TUTAJ możesz zarezerwować termin spotkania online z Łukaszem Koronczokiem.