W jakiej walucie otrzymuje się pieniądze od Amazon?

Wypłatę zarobionych środków otrzymuje się w walucie w której funkcjonuje dana platforma na Amazon

Odpowiednio dla Amazon: Niemcy, Hiszpania, Francja i Włochy w Euro. Amazon UK w Funtach Brytyjskich. Amazon COM w Dolarach Amerykańskich. 

Możliwe jest to tylko, gdy posiada się konto bankowe dla Euro w strefie Euro (czyli, np. konto w banku w Niemczech, Słowacji, Litwie, itd.) lub dla Funtów w Wielkiej Brytanii.
Bardzo dobrym rozwiązaniem na przyjmowanie wypłaty środków z Amazon bez straty byłoby założenie sobie na firmę konta na platformie finansowej typu TransferWise czy Revolut.

Polskie konta walutowe nie są traktowane jako w “obcej walucie”, więc pieniądze będą księgowane w polskich Złotych. Amazon stosuje swój własny konwerter walut i wypłaty są przewalutowywane, dlatego można podać konto w złotówkach akceptując pewne odstępstwa od kursu walut.


Jeśli chcesz wiedzieć co Amazon aktualnie i w ostatnim czasie zmienił w sprawie sprzedaży to pobierz naszą darmową LISTĘ OSTATNICH ZMIAN W AMAZON
Amazon publikuje informacje o zmianach bardzo późno, na krótko przed ich wejściem w życie. Nierzadko jest to nawet po fakcie. Jednocześnie prawie zawsze są one bardzo ważne dla sprzedawcy i jego pieniędzy! Najlepiej pobierz to teraz