Czy nie mając jeszcze ocen warto skorzystać z reklamy ofert?

To zależy od posiadanej strategii. Na produkt, który nie ma jeszcze ocen, można puścić reklamę licząc na to, że zwiększy się sprzedaż. Jednocześnie zwiększenie sprzedaży w teorii powinno skutkować pojawieniem się ocen produktu. 

Warto wiedzieć, że posiadanie bardzo dobrych ocen (4 lub 5 gwiazdek) powinno samoistnie zwiększyć konwersję produktu. Z drugiej strony koszty reklamy na produkty, które nie mają jeszcze ocen, będą wyższe właśnie z racji częstych kliknięć oraz cofnięcia się klienta od zakupu, czyli niskiej konwersji, m.in. z powodu braku ocen.

Tu koło się zamyka. Czasami lepiej jest pójść trochę inną drogą i np. prosić o opinie klientów, którzy już dokonali zakupu. Jednak uwaga! Nie można im czegoś za to oferować.


Jeśli chcesz wiedzieć co Amazon aktualnie i w ostatnim czasie zmienił w sprawie sprzedaży to pobierz naszą darmową LISTĘ OSTATNICH ZMIAN W AMAZON Amazon publikuje informacje o zmianach bardzo późno, na krótko przed ich wejściem w życie. Nierzadko jest to nawet po fakcie. Jednocześnie prawie zawsze są one bardzo ważne dla sprzedawcy i jego pieniędzy! Najlepiej pobierz to teraz