Jak obsługiwać klienta na Amazonie?

Dobra reakcja szybko i skutecznie rozwiązuje problemy klientów. Klienci Amazon udzielają informacji zwrotnych na temat jakości obsługi klienta przez sprzedawcę, klikając "Tak" lub "Nie" w ankiecie "Czy sprzedawca rozwiązał Twój problem?", w wiadomościach Kupujący - Sprzedawca. 

Dlatego też poprawa jakości obsługi klienta, w dłuższej perspektywie czasowej poprawi ocenę sprzedawcy. Słaba obsługa klienta natomiast, powoduje frustrację kupującego, negatywne recenzje klientów i ewentualne roszczenia różnego rodzaju. Bardzo ważnym jest, aby odpowiadać na pytania klientów szybko i dokładnie. 

Amazon jest globalnym graczem, więc produkty mogą być zamawiane i dostarczane do prawie każdego kraju na świecie. 

Handlowiec może łatwo sprzedawać swoje produkty w wielu krajach i na wielu platformach Amazonu. Amazon pokazuje, że jest to bardzo prosta sprawa - kliknij tutaj, potwierdź to, kliknij tam i możesz łatwo sprzedawać w całkowicie obcych krajach, których języków się nie zna.

Lista produktów, które są w sprzedaży w innym języku, może być sporządzona automatycznie i bez większego wysiłku. Potem następuje zakup, klient zadaje pytanie, ale sprzedawca nie rozumie ani słowa. Kopiuje się zatem tekst do automatycznego tłumacza i zaczyna rozumieć, o co chodzi. Pisze się odpowiedź w swoim języku i tłumaczy ją za pomocą tłumacza online. To, co się napisało w swoim języku, jest zrozumiałe. Co to jednak oznacza w języku klienta? Czy ma to sens? Klient czyta ją i rozumie tylko część tekstu, bo brzmi ona jak tłumaczenie automatyczne.

Czy chciałoby się mieć taką obsługę klienta we własnym sklepie? Czy chciałoby się samemu doświadczyć takiej sytuacji? Czy tego chce Amazon? NIE. Z pewnością nie.

W NetAnaliza przygotowaliśmy zestaw skoroszytów z gotowymi szablonami odpowiedzi na niemalże wszystkie możliwe pytania klienta na Amazon. Skoroszyt ma na celu umożliwienie obsługi klientów w ich języku ojczystym, nawet jeśli się tego języka nie zna. To co pisze w wiadomości do klienta, może pozostać dla sprzedawcy niezrozumiałe. Zawsze ma on jednak kilka szablonów w swoim języku i ten sam tekst w języku klienta, który jest językiem platformy Amazon, na której prowadzi sprzedaż.

Nasz podręcznik dostępny jest w różnych językach. Zamów te, w których sprzedajesz. Wszystkie dostępne języki można znaleźć tutaj.
Przejdź zatem dalej i sprawdź, co mógłbyś zmienić, aby udoskonalić swój kontakt z klientami.

Wraz z zakupem tego skoroszytu, zrobisz pierwszy duży krok w kierunku lepszej obsługi klienta. Twoi klienci będą zadowoleni i otrzymasz więcej pozytywnych opinii, co zaowocuje większą liczbą zamówień. Będziesz wyróżniał się doskonałą obsługą klienta w językach obcych, bez konieczności znajomości tych języków. 

Dowiedz się więcej tutaj -