Jak rozumiem na amazon.de musimy podać adres zwrotu w Niemczech, na amazon.co.uk w UK, itd. Jeżeli tego nie zrobię, to Amazon nie zezwoli na sprzedaż?

Nie do końca. Jeśli korzystasz z FBA, nie musisz podawać żadnego adresu zwrotu w żadnym kraju, ponieważ sam Amazon dba o odbiór zwrotów. W takim przypadku problem dla Ciebie nie istnieje.

Jeśli wysyłasz zamówienia samodzielnie, to również nie masz obowiązku podania adresu w danym kraju. Zgodnie z obowiązującym prawem w Unii Europejskiej, jeśli zwrot towaru miałby nastąpić np. do Polski, to Ty jako sprzedawca musisz ponieść koszt tego zwrotu - musisz kupującemu zapłacić za to,że odeśle produkt do Polski.

Z tego powodu opłaca się znaleźć i podać adresy zwrotu w każdym kraju, w którym sprzedajesz - wtedy nie masz obowiązku oddawania kupującemu pieniędzy za ten zwrot i możesz od niego żądać, by odesłał zakupione produkty na swój koszt.


Jeśli chcesz wiedzieć co Amazon aktualnie i w ostatnim czasie zmienił w sprawie sprzedaży to pobierz naszą darmową LISTĘ OSTATNICH ZMIAN W AMAZON Amazon publikuje informacje o zmianach bardzo późno, na krótko przed ich wejściem w życie. Nierzadko jest to nawet po fakcie. Jednocześnie prawie zawsze są one bardzo ważne dla sprzedawcy i jego pieniędzy!  Najlepiej pobierz to teraz